Muuda oma hommikukohv maitsekohviga eriliseks

Vahel paistab, et ei olnud ammu see aeg, mil pereemad panid kohvi presskannudesse, valasid peale kuuma vee ja oligi kõik. Tänapäeval tundub aga üha enam, et kohvivalik võtab silme eest kirjuks. Pole harv juhus, kus paremates kohvikutes kulub lausa kümmekond minutit, et end sellest pikast kohvijookide nimekirjast läbi närida ja erinevate maitsete seast leida just see, mille isu parajasti on. Samas pole salata, et see muudabki kohvikukülastuse meile meeldivaks – seal saab valikuid, mida kodus niisama endale ei tee. Aga miks mitte?

Kodune nauding

Ei tasu aga arvata, et peenemate kohvide nautimine peakski jääma kohvikutesse – seda saab ju teha ideaalselt ka oma koduseinte vahel hommikusöögilauas või külalistele koogi kõrvale pakkuda. Ja usu mind, väärt kohviubadest tehtud maitsekohv on tõeline maitseelamus, mis kedagi külmaks ei jäta.

Rohkem maitset

Tihti kiputakse arvama, et maitsestatud kohvid sisaldavad ka rohkem kaloreid. Petab ju magus maitse ära – kui naudid mandlist Amaretto kohvi või iirisemaitselist kohvi, tundub justkui oleks tegu juba omaette magustoiduga. Seda ei tasu aga peljata – maitsekohvidesse ei ole juurde pandud suhkrut ega lisakaloreid. Kogu saladus peitub selles, et kohviubadele lisatakse maitseõlisid, mis toovad välja kohvi enda sügava maitse ning lisavad sinna magusust ja kreemisust. Naturaalsed maitseõlid võivad olla näiteks vaniljest, shokolaadistest kakaoubadest, pähklitest või marjadest.

Tihti lisatakse pärast röstimist kohviubadele ka nelki ja kaneeli, mis annavad eriti magusa ja jõululiku maitse.

Nii ongi võimalik nautida tervislikku tumedat kohvi, ilma et peaks oma kaalu pärast muretsema. Küll aga tasuks sellisel juhul ära jätta piima ning suhkru, mis kipuvad just kohvile kaloreid juurde andma.

Erilised maitsed

Parimad kohvipoed pole oma maitsekohvide valikus järeleandmisi teinud ja pakuvad alati kohvisõpradele midagi uut, mida proovida ja katsetada ning mis ka kõige suuremal gurmaanil silma särama paneb.

Teebutiigist leiab endale huvitava maitseelamuse nii magusamate maitsete nautija kui ka see, kes armastab kangemat maitset. Irish Crème on inspireeritud likööri mahedast maitsest ning selle krehvtine maitse ei jää sugugi alla tema vanemale vennale, kohvile Iiri likööriga.

Magusasõpradele on valik lai – karamellimaitseline kohv maitseb kui unelm ning rikkalik shokolaadi-kirsi kohv ei vajagi enda kõrvale magustoitu, sest maitseb isegi kui küpsetest marjadest pakatav värskelt ahjust tulnud shokolaadikook.  Tiramisu maitselised oad ei jää aga alla kuulsale magusroale, kus ju samuti kohvi küpsiste immutamiseks kasutatakse. See mahe ja kreemine kohv tekitab tunde, justkui oleksid soojas ja päikselises Itaalias.
Ka klassikaliste maitsete valik peab alati olema omal kohal – vanilje ja röstitud metsapähkel on tuttav ja armsaks saanud maitse, mis alati hommikut rõõmuga tervitab ning toa magusa ja võrratu lõhnaga täidab. Pisut eksootilisem pähkel, kookos, toob aga veidi eksootilisust argipäeva ning kõrged palmipuud ei tundugi enam nii kaugel.

Kohv on läbi aegade olnud hommikune erguti ning õhtune nauding koogitüki kõrvale. Juua tass kohvi on võimalus aeg korra maha võtta ja nautida. Tavaline must kohv jääb alati klassikaks, ent vahel ihkab hing ikka midagi põnevat – siis tasub varuda köögikappi pakk maitsekohvi, mis pakub erilisema maitseelamuse ja laseb sinu köögilaua taha tuua killukese kohvikuhõngu ning täidab kodu sinu lemmikaroomiga.

blogi

Maitsekohv e-poes

Uus

Maitsekohv

Berry Liqueur

3.4034.00

Maitsekohv

Šokolaadi vaarika

3.4034.00

Maitsekohv

Metsapähkli kohv

3.4034.00

Maitsekohv

Šokolaadi Irish Creme

3.4034.00

Maitsekohv

Irish Creme Metsapähkli

3.4034.00

Maitsekohv

Butterscotch Toffee

3.4034.00

Maitsekohv

Kookos

3.4034.00

Maitsekohv

Šokolaadi mandli

3.4034.00

Maitsekohv

Tiramisu

3.4034.00

Maitsekohv

Vanilje metsapähkli

3.4034.00

Maitsekohv

Šokolaadi kirsi

3.4034.00

Maitsekohv

Rummi karamelli

3.4034.00
Tags: kohv / maitsekohv